Dodany: 2013-01-15 14:39:40

 

Reklama ukrytaReklama ukryta to nic innego jak reklama, o której istnieniu teoretycznie nie wiemy, bo jest ona zakamuflowana pod przekazem na przykład informacyjnym, czy tez innym wątkiem, ale taki, który skupia uwagę potencjalnego odbiorcy.

 

Kiedy jednak okazuje się, że uwaga zostaje skupiona na produkcie – jest to zwykłą reklama, tyle, że niespodziewanie pojawiająca się w odbiorze każdego z nas. Agencja reklamowa olsztyn uważa, że do takiego rodzaju reklamy możemy bez większego problemu zaliczyć reklamę w rodzaju ''lokowania produktów''. Od niedawna jednak ustawa jest na tyle ostra, że nakazuje każdemu reklamodawcy i mediom, które te reklamy emitują, b zaznaczali, że jakiś program będzie zawierał ukrytą reklamę, czyli tak zwane lokowanie produktów.

 

Agencja reklamowa olsztyn uważa, że takie używanie produktów w filmach, czy skeczach, czy innego typu przedstawieniach, ma na celu pokazanie nienachalne, że dany produkt jest na przykład codziennego użytku i warto go zestawić z czymś, zastosować w taki a nie inny sposób i taka a nie inna grupa docelowa powinna tego dokonać. Agencja reklamowa olsztyn uważa, że lokowanie produktów to dziś niemal każdy element odcinka serialu, filmu, czy innego widowiska. Aktorzy chodzą w konkretnych ciuchach, jeżdżą konkretnymi samochodami, korzystają z konkretnych laptopów, a nawet piją konkretne soki, za które im zapłacono. To właśnie taka ukrywa, choć teraz nieco zdekonspirowana reklama..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Reklama ukryta
Nick: