Dodany: 2010-06-23 07:59:24

Jakie oznaczenia powinien umieścić producent na opakowaniu swoich produktów?Jak nie trudno zauważyć każdy produkt posiada odpowiednie oznaczenia. Tutaj nie ma wyjątków. Nie ma tutaj znaczenia czy jest to produkt spożywczy czy też maszyna przeznaczona do produkcji.

 

Odpowiednie oznaczenie swoich produktów powinien wykonać producent w swoim własnym zakresie. Chodzi tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju certyfikaty dopuszczające dany produkt do sprzedaży. W europie powszechnie obowiązującym certyfikatem jest certyfikat CE, który musi posiadać każdy producent sprzedający swoje artykuły. W przypadku innych krajów, w szczególności znajdujących się na innych kontynentach oczywistym jest fakt, żę taki producent powinien posiadać zezwolenia obowiązuje w jego kraju jak również i te, dopuszczające sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych czy chociażby Chin.

 

Bez tych oznaczeń żaden produkt eksportowy czy importowy nie będzie mógł opuścić portu i zostać wwieziony do danego kraju. Tak więc im dany producent posiada ich więcej tym dla niego lepiej, może znacznie większą ilość produktów sprzedawać..

Nick: