Dodany: 2010-06-23 08:02:09

Jak nie trudno się domyślić większość produktów sprzedawanych na polskim rynku jest przez dystrybutorów. Najczęściej dystrybutor danego produktu znajduje się w najbardziej znanych miejscowościach, aby mieć znacznie lepszy dostęp do sieci spedycyjnej oraz logistycznej.

 

Jak więc wynika z powyższego zdania dystrybutor produktu zajmuje się przede wszystkim jego rozprowadzaniem na terenie danego kraju czy konkretnego regionu. Tutaj różnica polega przede wszystkim na tym, że wyłączny dystrybutor na dany kraj posiada wyłączne prawo na sprzedaż danej marki. W przypadku dystrybutorów regionalnych sprawa wygląda bardzo podobnie z wyjątkiem tego, że musi on posiadać zezwolenie wyłącznego dystrybutora oraz firmy zajmującej się sprzedażą.

 

Z tego też względu o wiele lepszym rozwiązaniem jest oczywiście staranie się o wyłączność na sprzedaż. Daje ona znacznie większe możliwości a co za tym idzie pozwala uzyskiwać znacznie większe dochody. Jednak ma również swoje minusy. Największym z nich jest przede wszystkim bardzo szeroka odpowiedzialność za produkt oraz jego serwis.

 

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym zajmuje się dystrybutor produktu?
Nick: