Dodany: 2010-06-23 09:04:59

Do czego najczęściej wykorzystywane są kalki termotransferowe?Produkcja różnego rodzaju gadżetów wymaga użycia odpowiednich urządzeń utrwalających je jak również materiałów za pomocą których są one wykonywane. W pierwszym przypadku tymi urządzeniami są prasy termotransferowe, których zadaniem jest utrwalenie nadruku na koszulkach czy innych artykułach reklamowych.

 

Natomiast materiałami za pomocą, których nadruki są wykonywane są Kalki termotransferowe. W odróżnieniu od papieru transferowego czy folii flex są znacznie łatwiejsze w użyciu. Nie wymagają również odpowiedniej jakości materiałów na których nadruk jest nanoszony. Swój początek kalki termotransferowe wzięły od kalek tradycyjnych, które pozwalają odbijać wydruki na pozostałych.

 

Dlatego też kalki te powinny znaleźć się na wyposażeniu firm zajmujących się produkcją odzieży reklamowej jak również kubków reklamowych czy smyczy. Stosując kalki termotransferowe znacznie szybciej przeniesione zostaną projekty na papier, nie tracąc jednocześnie swojej użyteczności. Dzięki temu koszt wytworzenia nadruku będzie niższy, a co za tym idzie koszt całej serii pozwoli obniżyć koszty.

 .

Nick: