Dodany: 2010-06-23 09:08:42

Taśmy termotransferowe – gdzie są używane najczęściej?Taśmy termotransferowe są jednymi z najczęściej stosowanych materiałów w poligrafii oraz wykonywaniu różnego rodzaju materiałów reklamowych. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez małe firmy poligraficzne jak również przez prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa.

 

Taśmy termotransferowe idealnie nadają się do wykonywania wszelkiego rodzaju nadruków na takich materiałach jak tekstylia, metal, szkło czy porcelana. Za ich pomocą bez problemu wykonany zostanie każdy, nawet najbardziej wymyślny wzór. Praca w pierwszej kolejności odbywa się przy poocy programu komputerowego, gdzie rysowany jest wzór nadruku, następnie jest on przenoszony do skanera rysująco – tnącego, który posiada rolki taśmy na której wzór jest wycinany. Potem wystarczy nanieść Taśmy termotransferowe na odpowiedni materiał i wprasować.

 

Czynności te wykonują odpowiednie urządzenia- prasy termotransferowe, które po wgrzewają go poprzez wysoką temperaturę. Taśmy termotransferowe są więc jednym z najlepszych materiałów w branży poligraficznej, mimo, że nie należą do najtańszych..

Nick: