Dodany: 2010-06-23 09:24:51

Jak nie trudno się domyślić dokonywanie comiesięcznych wpłat rachunków jest dla wielu osób koniecznością. Nie posiadają oni bowiem konta internetowego, co zmusza ich do opłacania rachunków w tradycyjny sposób.

 

Miejsca, gdzie można tej czynności dokonać szybko to przede wszystkim banki oraz punkty opłat, wyposażone w Czytniki kodów kreskowych czyli urządzenia czytające zestawy pasków znajdujących się na każdym blankiecie opłat. Czytniki kodów kreskowych są więc niezastąpione wszędzie tam, gdzie pobiera się opłaty za czynsz, energię elektryczną czy gaz. Bez nich o wiele trudniejsze było by przyjmowanie opłat, wiązałoby się to z długim czasem wprowadzania danych.

 

Mimo, że obecnie coraz popularniejsze stają się zlecenia stałe, Czytniki kodów kreskowych nadal są w powszechnym użyciu przez instytucje finansowe, gdyż sposób ich zabezpieczenia odpowiada najwyższym standardom bezpieczeństwa, które posiadają również producenci kart płatniczych oraz kredytowych. Nadają się one również idealnie do prowadzonej działalności sprzedażowej, gdzie oferowane są karty rabatowe..

Nick: