Dodany: 2010-06-23 10:53:08

Co dają sieci radiowe?Jednymi z najczęściej używanych obecnie sieci są Sieci radiowe. Dzięki możliwościom jakie dają o wiele łatwiej jest przeprowadzać instalacje mające na celu udostępnienie sieci internet. A jak wiadomo obecnie bez Internetu nie sposób się obejść.

 

Dzięki najnowszym technologiom zastosowanym przez sieci radiowe dostęp do zasobów Internetu ma coraz większa liczba osób. W większości przypadków korzystają one z nadajników podobnych do tych w telefonii komórkowej. To daje znacznie większe możliwości jeśli chodzi o ich odpowiednie rozplanowanie na danym terenie. Do przesyłu sygnału sieci radiowe używają jedynie odpowiednich częstotliwości. A tym samym przepustowość jest znacznie większa.

 

W wielu przypadkach są one wykorzystywane w firmach, które bez ich zastosowania miałyby ograniczone możliwości porozumiewania się pomiędzy działami i pracownikami. Z powodzeniem sieci radiowe są również wykorzystywane w blokach mieszkalnych. Zastępują więc z powodzeniem łącza kablowe, które do niedawna jako jedyne umożliwiały dostęp do internetu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co dają sieci radiowe?
Nick: