Dodany: 2010-07-09 14:07:00

Polskie czy zagraniczne – czyli jakie znaczenie ma Producent. Ponieważ coraz częściej spotykamy się z dyskusją na temat tego, czy lepsze są wyroby krajowe czy zagraniczne, dobrze jest wiedzieć kilka rzeczy o producentach. Każdy z nas ma chyba ulubioną markę kosmetyków czy ubrań.

 

Nasze upodobania też rzadko zmieniają się w przypadku żywności. Jednak sporo osób deklaruje, że przy wyborze produktu duże znaczenie odgrywa Producent – klienci jednak mają zaufane produkty. Mówiąc o ubraniach, trzeba przyznać, że kupowanie odzieży wiąże się jednak z nadzieją na zakup, który przetrwa dłużej niż miesiąc – wszak kwoty, które wydajemy uzupełniając garderobę są znacznie większe, niże te, które wydajemy na zaopatrzenie lodówki. Producent w tym przypadku ma znaczenie – dobrze jest wybierać produkty sprawdzonych marek, często zagranicznych i droższych, jednak pewnych.

 

Czasami jest też tak, że znamy markę, jednak sprawdzamy miejsce produkcji i okazuje się, że jest ono inne niż dotychczas. W takich przypadkach należy uważać – możemy mieć w rękach po prostu podróbkę markowego produktu. Jeżeli zaś chodzi o produkty spożywcze – tu sprawdza się opinia, że „cudze chwalimy, a swojego nie znamy”. Okazuje się bowiem, że niejednokrotnie polski Producent oferuje produkt takiej samej jakości jak zagraniczny, ale o wiele taniej. Toteż nie zawsze warto stawiać na znaczek firmowy. Złotej recepty jednak nie ma – toteż zakupy stają się wyzwaniem.

 

 

Nick: