Dodany: 2010-07-09 14:12:18

Ponieważ klienci a całym świecie mają bardzo różnorodne potrzeby, trudno byłoby zaspokoić je wszystkie, gdyby nie rozwinęła się dziedzina zwana dystrybucją.

 

Ponieważ niejednokrotnie między klientem a producentem do pokonania zostaje ogromna odległość – mowa tu rzecz jasna o setkach kilometrów – do akcji włącza się Dystrybutor. Wcielają się w niego zwykle duże firmy, których zadaniem jest dystrybucja określonych produktów lub nawet rozwiązań do odpowiednich dziedzin przemysłu. W ten sposób przestaje mieć znaczenie odległość, a także czas. Dlaczego czas? Ponieważ Dystrybutor dba również o to, by produkt trafił do klienta właśnie w momencie, gdy ten będzie zainteresowany jego kupnem. Jak tego się dokonuje? Poprzez magazynowanie produktów. Gotowe produkty są przechowywane do czasu, gdy nie wzrośnie na nie popyt.

 

Tak naprawdę bez dystrybucji handel nie mógłby dzisiaj istnieć. Dystrybutor przy tym powinien cieszyć się dobrą opinią wśród konsumentów. A zatem transport i magazynowanie to działania kojarzone właśnie z dystrybucją przede wszystkim. Przeciętny klient jednak nie zastanawia się nad tym, kto jest dystrybutorem. Trudno tu wymieniać szczegółowo jego zadania – wystarczy podkreślić, że jego rola jest niesłychanie ważna.

 

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wszystko dla klientów, czyli co robi Dystrybutor?
Nick: