Dodany: 2010-07-09 14:16:14

Ponieważ nastały czasy, kiedy robienie zakupów poprzez Internet stało się bardzo modne – w końcu to wygoda i oszczędność czasu – dobrze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę buszując po wirtualnych sklepach.

 

Tym, co powinno nas najbardziej zainteresować przy wyborze produktu, jest jego Opis. Wiadomo, największe emocje kuszą zwykle kolorowe zdjęcia, jednak musimy pamiętać, że nie zawsze one wystarczają. Inna sprawa, że wraz z postępem technologicznym wzrosło zagrożenie, że te wirtualne odwzorowania produktu będą nieco przekłamane. Programy do graficznej obróbki zdjęć uczynią każdy produkt atrakcyjnym w naszych oczach. A gdy już urzeczeni, dajmy na to pięknym stolikiem na kawę, zamówimy to cudo do domu – okaże się, że wygląda on, delikatnie rzecz ujmując, inaczej niż na zdjęciu. A reklamacji nikt nie uwzględni – wszak w ofercie widniała zapisana drobnym druczkiem uwaga „wygląd produktu może w rzeczywistości nieznacznie różnić się od tego ze zdjęcia”. Dlatego ważny jest Opis.

 

To w nim znajdziemy informacje, z czego produkt jest wykonany, jakie dokładnie posiada parametry czy funkcje i czy posiada gwarancję. Chociaż i tutaj musimy wykazać się krytycznym spojrzeniem – nawet Opis może stać się formą manipulacji. To dziwi, ale ciągle wiele osób łapie się na przymiotniki „najlepszy” i „najtańszy” – tak już wyświechtane i tak często nieadekwatne do produktu.

 .

Nick: