Dodany: 2010-07-09 14:22:57

Ponieważ na rynku elektronicznym pojawia się coraz więcej nowinek, a autorzy reklam kuszą nas nietypowymi gadżetami, coraz częściej sprawiamy sobie tego typu prezenty, które koniec końców – leżą potem na strych. Dlaczego?

 

Ano dlatego, że zamiast sprawdzić w pierwszej kolejności Dane Techniczne, daliśmy się skusić kolorowej reklamie lub pragnieniu posiadania czegoś wyjątkowego. Często jest tak, ze przedmiot, który posiada jakąś nową, nietypową funkcję, jest przez to pozbawiony innych funkcji, które powinny pojawić się w standardzie. Dlaczego? Czy dlatego, że nie można było ich połączyć? Oczywiście, że nie. Producent celowo tworzy produkt, którego jakość jest dosyć niska, ponieważ wie, że klienci skuszeni nową funkcją i tak go kupią. Dlatego warto jest sprawdzać uprzednie Dane Techniczne – w ten sposób nie zapłacimy majątku za kiepski sprzęt z dodatkowym bajerem.

 

Reklamy robią swoje, jednak rozsądny klient potrafi im się oprzeć i poczekać na opnie innych konsumentów. A jeśli nie stać nas na tyle cierpliwości możemy uniknąć popełnienia błędu sprawdzając Dane Techniczne – z nich od razu dowiemy się wstępnie, czy produkt jest cokolwiek wart, a czy jest tak świetny, jak przekonuje reklama – tego dowiemy się już później.

 .

Nick: